پیش خبر/مصاحبه با نویسنده: در گفت‌وگو با دفاع پرس مطرح شد؛

«همنام دختر امام» از سیر تکامل دختری انقلابی می‌گوید

نویسنده و فیلمنامه‌نویس حوزه دفاع مقدس گفت: «همنام دختر امام» زندگی و شهادت «رقیه رضایی» را بررسی می‌کند، که در جریان انقلاب دچار تحول شد و در آخر نیز جام شهادت نوشید.

«سهیلا علوی‌زاده» نویسنده و فیلمنامه نویس حوزه دفاع مقدس که پیش از این کتاب «من و علی و جنگ» و «انتظار» درباره فرماندهان لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) را به نگارش درآورده بود، در گفت‌وگو با دفاع پرس درباره آخرین کتابش «همنام دختر امام» اظهار داشت: موضوع کتاب آخر من درباره شهید «رقیه رضایی» از شهدایی است که در جریان راهپیمایی برائت از مشرکین سال ۶۶ در مکه بر اثر ضرب و شتم ماموران سعودی به شهادت رسید.

نویسنده «من و علی و جنگ» در ادامه گفت: من به واسطه یکی از دوستانم با موسسه روایت فتح آشنا شدم که ناشر این موسسه، متن تحقیقات و مصاحبه‌هایی در مورد شهید رضایی را در اختیار من گذاشت و مشغول نگارش آن شدم.

علوی درباره درونمایه کتابش توضیح داد: کتاب «همنام دختر امام» در واقع سیر تحولات درونی دختر جوانی است که در اثر انقلاب قدم در مسیر کامل شدن می‌گذارد و در پایان هم به شهادت می‌رسد. این کتاب هنوز در مرحله نگارش است و به زودی توسط موسسه روایت فتح  منتشر خواهد شد.

سهیلا علوی برای کتاب «خانم کوچک» جایزه اول جشنواره پروین اعتصامی و حبیب غنی پور را دریافت کرده است. همچنین رمان او با نام «مسافرت ناشر آمریکایی» ماه گذشته توسط نشر «امیر کبیر» منتشر شد.

پیشنهاد سر دبیر

به گزارش روابط عمومی روایت فتح ، سوگواره "رکعت به رکعت عاشقی" تولید نمایشی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس دهه اول محرم الحرام سال جاری توسط سیاوش طهورث و با شیوه ای نو به صورت تلفیقی و ترکیبی متشکل از پرده...